DNI ZDUN 2016
REGULAMIN IMPREZY odbywającej się na Stadionie Miejskim w Zdunach w dniach 25-26 czerwca 2016 r.
I. Informacje ogólne.
- Obchody Dni Zdun 2016 (zwane dalej imprezą) są zdarzeniem artystycznym i kulturalno-rozrywkowym przeznaczonym dla mieszkańców miasta Zduny oraz gości z okolicy. Na imprezę składają się koncerty i pokazy odbywające się na Stadionie Miejskim 25 i 26 czerwca 2015 roku (program imprezy w załączeniu).
- Organizatorem imprezy jest Zdunowski Ośrodek Kultury 63-760 Zduny, ul. Rynek 1, firmą zajmującą się kompleksową obsługą gastronomiczno-handlową i urządzeń wesołego miasteczka jest Firma Handlowo Usługowa Radosław Kozanecki HANDEL OBWOŹNY, Ostrów Warcki 176, 98-290 Warta.
- Organizator odpowiada za prawidłowy przebieg imprezy, zgodny z wymogami Ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2013 poz. 611).
- Służby porządkowe i informacyjne odpowiadają za zapewnienie porządku i bezpieczeństwa widzów oraz użytkowników (umundurowanie, napis – OCHRONA, identyfikatory – służba porządkowa, służba informacyjna).
- Pomoc medyczna znajdować się będzie w bezpośrednim pobliżu imprezy.
- Sprzęt obsługujący imprezę jest wykonany i utrzymany w standardzie, który umożliwia wygodne i bezpieczne użycie, zgodne z jego przeznaczeniem.
- Mapka sytuacyjna obiektów, uwzględniająca lokalizację ważnych dla przebiegu imprezy środków bezpieczeństwa, porządku oraz miejsc dla publiczności, pojemności sektorów, opis dróg ewakuacyjnych i inne istotne informacje znajdują się w planie, który stanowi załącznik do niniejszego regulaminu.
- Warunkiem zapewnienia porządku i bezpieczeństwa widzów oraz użytkowników jest respektowanie postanowień zawartych w niniejszym regulaminie oraz przestrzeganie przepisów prawa.
- Wstęp na teren imprezy jest bezpłatny i otwarty, z wyjątkiem osób, o których mowa w art. 17 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.
II. Zasady organizacyjne i porządkowe obowiązujące na terenie imprezy.
Zasady zachowania:
- Uczestnicy imprezy zobowiązani są do:
a) wykonywania poleceń porządkowych służb odpowiedzialnych za utrzymanie porządku,
b) poddania się czynnościom sprawdzającym służb porządkowych (legitymowanie, sprawdzanie uprawnień do pobytu na imprezie, przeglądanie zawartości bagażu i odzieży), określonym w Ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych.
- Firma zajmująca się kompleksową obsługą strefy gastronomiczno-handlowej i urządzeń wesołego miasteczka odpowiedzialna jest za:
a) stan własnych urządzeń oświetleniowych, montaż lamp oświetleniowych oraz innych konstrukcji i urządzeń, zgodnie z ich przeznaczeniem, dokumentacją oraz innymi przepisami,
b) zapewnienie drożności dróg ewakuacyjnych,
c) współdziałania ze służbami porządkowymi i informacyjnymi w celu utrzymania bezpieczeństwa na terenie imprezy.
- Organizator odpowiada za zapewnienie bezpieczeństwa przeciwpożarowego:
a) członkowie służby porządkowej (ochrony i służb informacyjnych) muszą znać rozmieszczenie podręcznego sprzętu gaśniczego i hydrantów oraz zasady postępowania na wypadek pożaru,
b) służby porządkowe muszą być przeszkolone na terenie obiektu przez uprawnioną osobę w zakresie:
– zasad prowadzenia ewakuacji,
– sposobu alarmowania Straży Pożarnej,
– zasad użycia podręcznego sprzętu gaśniczego.
- Organizator zobowiązuje się do przestrzegania postanowień Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.
- Organizator ponosi odpowiedzialność materialną za wynajęty teren imprezy i znajdujące się na nim wyposażenie, zobowiązuje się do pokrycia wszelkich strat powstałych w okresie korzystania z tego terenu, do których doszło w wyniku jego zaniedbania.
- Organizator zobowiązany jest do zabezpieczenia porządku i bezpieczeństwa imprezy zgodnie z Ustawą z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2013 poz. 611).
Zakazuje się wnoszenia na imprezę i posiadania w trakcie jej trwania:
a) broni,
b) niebezpiecznych przedmiotów i narzędzi,
c) materiałów wybuchowych,
d) wyrobów pirotechnicznych,
e) środków odurzających,
f) środków trujących i promieniotwórczych,
g) substancji psychotropowych,
h) płynów łatwopalnych i innych materiałów niebezpiecznych,
i) napojów alkoholowych.
Dodatkowo wprowadza się zakaz:
a) poruszania się na terenie imprezy samochodami (z wyjątkiem dróg dojazdowych do parkingu) i parkowania samochodów poza miejscami do tego wyznaczonymi. Wjazd samochodami i motocyklami dozwolony jest tylko i wyłącznie dla pojazdów organizatora, firmy zajmującej się kompleksową obsługą Dni Zdun 2016, wozów Ochotniczych Straży Pożarnych, biorących udział w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych, wykonawców i ekip technicznych oraz uczestników III Zlotu Miłośników Fiata 126 p. – zaopatrzonych w odpowiednie identyfikatory i znajdujących się na liście zgłoszeń (dotyczy wyłącznie drogi dojazdowej i wyjazdu oraz terenu wyznaczonego dla uczestników ZLOTU na planie sytuacyjnym imprezy). Dozwolony jest również wjazd pojazdów i sprzętu rolniczego, wchodzącego w skład pokazu organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach,
b) puszczania psów luzem lub bez kagańca,
c) niszczenia tablic informacyjnych, ławek, koszy na śmieci i wszelkich obiektów małej architektury,
d) łamania, wyrywania, wykopywania i niszczenia zieleni,
e) wnoszenia alkoholu na imprezę,
f) spożywania alkoholu na terenie imprezy z wyjątkiem miejsc wyznaczonych przez organizatora,
g) prowadzenia działalności handlowej poza miejscami w tym celu wyznaczonymi przez organizatora,
h) prowadzenia działalności handlowej / wystawowej bez zgody organizatora.
Zasady korzystania z terenu:
Strefy podziału miejsca imprezy:
a) scena z zapleczem,
b) miejsca dla publiczności,
c) punkty gastronomiczne,
d) tereny wystawowe i drobnego handlu,
e) miejsce zabaw dla dzieci i młodzieży – wesołe miasteczko,
f) kompleks sportowy ORLIK – zaplecze organizatorów i artystów,
g) miejsce parkowania uczestników II Zlotu Miłośników Fiata 126 p,
h) miejsce dla wozów OSP, biorących udział w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych.
- Wstęp i pobyt na terenie bezpośredniego zaplecza sceny i terenu ogrodzonego płotkami jest zabroniony. Podstawą uprawniającą do wstępu i pobytu jest:
a) dla organizatora – identyfikator,
b) dla służb technicznych organizatora – identyfikator,
c) dla dziennikarzy: ważna legitymacja, upoważniająca do wykonywania czynności zgodnych z zawodem i prawem prasowym,
d) dla gości honorowych: zezwolenie jednorazowe, wydane przez organizatora imprezy,
e) dla przedstawicieli Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, pracowników ochrony: umundurowanie lub ważna legitymacja służbowa.
Zasady korzystania z urządzeń:
- Sprzęt obsługujący imprezę, ulokowany na miejscu Imprezy:
a) scena stacjonarna z zadaszeniem,
b) kontenery zaplecza wykonawców i organizatorów,
c) stanowisko mikserów,
d) płotki zaporowe,
e) samochody transportowe wykonawców,
f) samochody transportowe ekipy technicznej.
- Sprzęt obsługują tylko osoby do tego wyznaczone przez firmę zajmującą się kompleksową obsługą imprezy lub organizatora.
W sprawach nieregulowanych niniejszym regulaminem dotyczącym bezpieczeństwa pożarowego, zastosowanie mają przepisy wynikające z Ustawy z dnia 24. 08. 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej oraz Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 03. 11. 1992 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków i innych obiektów budowlanych i terenów otwartych, zamieszczone odpowiednio w Dz. U. nr 81/91 oraz Dz. U. nr 92/92.
Organizator: Zdunowski Ośrodek Kultury, ul. Rynek 1, 63-760 Zduny
Uczestnicy imprezy mogą zapoznać się z regulaminem w następujący sposób: w punkcie informacyjnym wyznaczonym przez Organizatora, bezpośrednio przy wejściu na teren Stadionu Miejskiego, na stronie internetowej www.kultura.zduny.pl.